SB 32 Lokomotív Volga-Snapszúrás-TEEE 6-8
SB 32 Lokomotív Volga-Bangladesi Tapírok 8-0
SB 32 Lokomotív Volga-Zuzu Petals FC 5-4
SB 32 Lokomotív Volga-Újbudai Haladás 5-0 (játék nélkül)

SB32 Lokomotív Volga - Zuzu Petals FC: 5-4

2010.05.15. 18:15 SB32 LV | Zsolti

Komoly rangadó készülődött a BEAC pályáján csütörtök kora este. A tét nem volt más, minthogy melyik csapat fog a D/2 liga felső vagy alsóházában végezni. Ellenfelünk a Zuzu Petals FC volt, akik csupán egy ponttal voltak lemaradva tőlünk és így a 6. helyen tanyáztak. A mérkőzés nem a legjobb előjelekkel indult számunkra Jenci és Rolioh egyéb elfoglaltságok miatt nem tudtak megjelenni és Gábort is az egyik Bagatelles sporttárs szponzorálta cipővel, amit ez úton is köszönünk. Így egy cserével kezdődött volna a találkozó de Zuzusok csak hárman voltak, mikor mi már teljesen harci állapotban voltunk. Végül befutott a játékhoz szükséges két játékosuk. Támadással indítottuk a mérkőzést, a szélen Roli indult el aki középen érkező Tomihoz passzolt, aki szokásához híven nem hibázott. (1-0) A Zuzut ez nem törte meg, gyorsan egyenlítettek is. (1-1) Oly annyira belelendültek, hogy folyamatos nyomást gyakoroltak a kapunkra, egy közeli lövést védett Faresz szenzációsan, a kipattanó Tomihoz került akit annyira meglepett ez, hogy ismét gólt szerzett, csak most éppen nem a megfelelő kapuba. (1-2) Igyekeztünk idegességünket leplezni, talán a Zuzu is kicsit kiengedett, mikor Papír a félpályánál elcsent egy labdát és egészen a kapuig vezette, ahol ahogy kell belőtte a helyzetét, így ismét egál lett a mérkőzés állása. (2-2) A következő találatig se kell sokat várni Faresz indítása olyan jól sikerült, hogy Papír megszerezte második gólját a mérkőzésen. (3-2) Már kezdtünk örülni, hogy felálltunk, mikor pár másodperc múlva újra középkezdés történt egy Zuzu gól miatt. (3-3) Félidőben ezzel az eredménnyel cseréltünk térfelet. A második félidőt is ellenfelünk kezdte aktívabban, több helyzetet alakítottak ki, egészen addig amíg ismét megszerezték a vezetést. (3-4) Ekkor a Taccsból jól ismert előre íveljük és meglátjuk mi lesz taktikát alkalmazva, ismét Faresz kidobása után szereztünk gólt, ezúttal Roli, aki ezzel jelezte még versenybe van a házi gólkirály versenyben. Közel negyed óra volt még vissza a találkozóból, mikor a félpályánál hozzám került a labda, többszöri felszólítás ellenére se passzoltam el, a többiek már-már azt hitték csak örökölni lehet tőlem, de a meccsen védőként játszó Tomihoz passzoltam a felezővonalnál aki minden tudását, erejét és technikáját beleadta a lövésbe, amely olyan szépen szállt a balfelső sarok irányába, hogy az ellenfél kapusa is belátta, hogy ebbe jobb nem belenyúlni, így egy hatalmas bombagóllal szereztük meg a vezetést és mint később kiderült a győztes találatot. (5-4) Ez után ellenfelünk mindent egy lapra téve támadott, de mindig volt valaki akiben elakadt a támadás. Azért a Zuzunak is szerencséje volt, mivel többször csak a kapufa mentette meg őket a góltól. Az utolsó percekben mi nem erőltettük a támadást, míg ellenfelünk motivációja elfogyott így szinte csak lézengtünk a pályán. Egy szoros és izgalmas meccsen nyertünk, így négy ponttal elhúzva a Zuzutól, egy fordulóval a bajnokság vége előtt bebiztosítva, hogy az első öt helyezett között végzünk. Ezzel teljesítettük is az általam a szezon elején kitűzött célt, ami igencsak örömteli.

Gólszerzők: Papír (2), Roli, Tomi (2)

Gólpasszok: Faresz (2), Roli, Zsolti

Játszottak: Csabi, Faresz, Gábor, Papír, Roli, Tomi, Zsolti

Következő ellenfelünk az utolsó előtti Újbudai Haladás lesz, csütörtökön 21.15-kor, így a mi meccsünk zárja a D/2 liga 2010-s tavaszi szezonját.